Ájurvéda

Co je to ÁJURVÉDA?

logo-1-003

Ájurvéda je prastarý holistický (celostní) systém, který se zrodil ve starobylé Indii před zhruba 5 000 lety. Od té doby byla po tisíce let předávána v ústní formě starými mistry jejich žákům. Většina dnes v západním světě známých přírodních léčebných systémů má své kořeny právě v ájurvédě.

Termín "Ájurvéda" pochází ze staroindického jazyka sanskrtu, skládá se ze dvou slov "ájuh" (= život) a "véda" (= věda, poznání). Doslovný překlad slova ájurvéda znamená VĚDA O ŽIVOTĚ  nebo SPRÁVNÝ ZPŮSOB ŽIVOTA.  Hlavním posláním ájurvédy je udržení a neustálá obnova dokonalého zdraví těla a duše, které tvoří jeden vyvážený celek.  Ti, kteří touží vést šťastný, zdravý a tvůrčí život, mohou těžit z moudrosti obsažené v ájurvédě. Ájurvéda je v sanskrtu nazývána vědou o dlouhém životě a také je nazývána matkou všech léčebných systémů.

 Ve světě se ájurvéda začíná postupně uplatňovat v celém zdravotním systému a je uznávaná mezinárodní lékařskou asociací. Je to nejstarší zachovaný celostní  systém léčby na světě vedoucí k vyváženosti člověka s přírodou.

V současnosti zažívá ájurvéda renesanci po celém světě a my Vám rádi pomůžeme se s touto vědou seznámit prostřednictvím našich masáží a ájurvédské bylinné kosmetiky.

Ájurvéda klade velký důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení, životního stylu atd. Porozumění principům ájurvédy nám umožňuje pochopit přirozené zákony, které pomáhají vytvářet zdravé a vyrovnané tělo, mysl a ducha s přihlédnutím k individuální konstituci člověka, a pochopit, jaké změny v životním stylu tento zdravý stav podporují.

Ájurvédské učení zahrnuje několik základních složek: detoxikaci, správnou výživu, cvičení jógy, využití léčivých rostlin a masážních technik, meditace a modlitby. Náš masážní salón se především zaměřuje na masážní techniky s aplikací  léčivých bylinných ájurvédských olejů a využití léčivých rostlin formou nabídky ájurvédské kosmetiky (oleje, mýdla, šampony aj.) a  speciálních čajů.

Ájurvédské masáže jsou velmi relaxační a harmonizační  a vedou nás pozvolna do stavu klidu, míru a uvolnění. Po masážích se člověk cítí uvolněně a odpočatý. Ájurvédská masáž přispívá k zastavení stárnutí, redukci vrásek, obnovení imunitního systému.

logo-1-005