Elixíry

ayur-elixir-17-asokarishtaya-220ml

Siddhalepa Food Supplement

Ájurvédské Elixíry Siddhalepa neboli (aristhy) patří k nejstarší tradici ájurvédských medikamentů, které se již užívají tisíce let. Naše elixíry obsahují původní neupravované výtažky z bylin, kořenů, kůr a listů. Receptury pocházejí z ajurvédských tradic, které se tradují déle než 5000 let.

Každý elixír má podle ájurvédy zcela jedinečné účinky na bioenergie (dóši). Užívají k harmonizaci tří dóš a pomáhají při různých problémech nerovnováhy těla i duše. Jejich účinky jsou staletími prověřené a mezi lidmi velice oblíbené pro jejich specifickou a originální chuť.

Pro dosažení účinné čistoty a kvality se nechávají dozrát po dobu 45 dnů v sudech z teakového dřeva. Siddhalepa velice dbá na výrobní proces tak aby byl tradiční a v nezměněné formě se vyráběl do dnes. Klademe důraz na to, abychom receptury neměnili, neboť bychom tím snižovali léčivé vlastnosti jednotlivých přísad.

Elixíry neobsahují chemické přísady, konzervační látky a syntetický alkohol. Alkohol obsažený v elixírech vzniká přirozenou cestou fermentací výrobku v teakových sudech.

Ať už užíváte ájurvédské elixíry samostatně nebo jako součást ájurvédské léčebné kúry, pomůže vám na cestě k dosažení výborného zdravotního stavu a přinese rovnováhu tří dóš.

 


Ayur Elixir 7
Dasamoolarishata

Ájurvédský bylinný elixír 7 - doplněk stravy

Použití:
Elixír obnovuje ztracenou energii a zvyšuje odolnost organismu. Používá se při jakýchkoliv bolestech těla, chudokrevnosti, po mozkové mrtvici a ochablosti nebo nedostatku svalové hmoty. Přináší sílu a energii do života. Používá se jako podpůrný prostředek při ztrátě životní síly a při pocitu nechuti do života.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Solanum xanthocarpum, Oroxylum indicum, Tribulus terrestris, Aegle marmelos, Alysicarpus rubibarna, Stereospermum suaveolens, Solanum melongena, Aerva lanata, Gmelina arborea, Vitis vinifera.

 

 

 

Ayur Elixir 8
Draksharishta

Ájurvédský bylinný elixír 8 - doplněk stravy

Použití:
Draksharistha je osvědčená terapie k posílení obranyschopnosti organismu. Posiluje odolnost nervového systému. Podporuje klidný a uvolněný spánek a pomáhá přirozené a pozvolné detoxikaci těla. Obnovuje ztracenou energii, zdraví a vitalitu. Vynikající při kašli a respiračních potížích. Uvolňuje hleny na plicích a podporuje dýchací funkce. Ulevuje bolení v krku. Doporučuje se u chřipek, asthama, dušnosti, rýmě a při veškerých problémech s plícemi. Vynikající kombinace je s Ayur Elixírem 13 Kanakasawaya.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Vitis vinifera, Saccharum officinarum, Elettaria repens, Mesua ferrea, Pogostemon heyneanus, Piper longum

 

 

 

 

Ayur Elixir 9
Ashwagandharishta

Ájurvédský bylinný elixír 9 - doplněk stravy

Použití:
Ashwagandharishta se tradičně užívá k posílení energie. Pomáhá udržovat dobrý zdravotní stav organismu a při pravidelném užívání dodává elán a zvyšuje výkonnost. Omlazuje mentální a fyzické schopnosti. Obnovuje vitalitu v organismu a sexuální apetit. Elixír je velice vhodný pro lidi, u nichž převyšuje typ Váta a pro starší generaci. Vhodné použití je též při problémech správné funkčnosti nervů v těle, mrtvici, přehnané štíhlosti a chudokrevnosti. Aswagandaristha je elixír, který omlazuje tělo i ducha a navrací zpět ztracenou energii.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Withania somnifera, Saccharum officinarum, Rubia cordifolia, Terminalia chebula, Coscinium fenestratum, Glycyrrhiza glabra.

 

 

Ayur Elixir 11
Abhayarishta

Ájurvédský bylinný elixír 11 - doplněk stravy

Použití:
Tento elixír pomáhá regulovat činnost střev a trávení. Působí lehce projímavě je vhodný při zácpách. Podporuje trávení a samočisticí schopnosti organismu. Napomáhá při problémech s hemeroidy a krvácení. Upravuje chod zažívání a čistí krev od toxinů. Odstraňuje mnoho druhů plísní z těla a zmírňuje nadýmání žaludku.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Terminalia chebula, Tribulus terrestris, Coriandrum sativum, Woodforida fruticosa, Embelia ribes, Zingiber officinale.

 

 

 

 

Ayur Elixir 12
Arjunarishta

Ájurvédský bylinný elixír 12 - doplněk stravy

Použití:
Arjunaristha je ájurvédskými doktory doporučován při srdečních a plicních obtížích. Regeneruje srdce a plíce a napomáhá zlepšovat jejich činnost. Doporučuje se při bolestech na hrudníku a může se míchat s Dasamolaristhou. Udržuje v optimální kondici srdeční činnost a cirkulaci krve v těle. Snižuje vysoký krevní tlak. Dodává srdci dostatečnou energii a zdraví.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Terminalia arjuna, Vitis vinifera, Woodfordia fruticosa.

 


Ayur Elixir 13
Kanakasawaya

Ájurvédský bylinný elixír 13 - doplněk stravy

Použití:
Tento elixír je vynikající u všech respiračních problémů jako je těžký kašel, problémy s dýcháním a u astma. Čistí krev a pomáhá při přetížení plic. Podporuje činnost plic a napomáhá volnému a hlubokému dýchání. Doporučuje se jako prevence bezproblémového chodu plic, které jsou přetěžovány kouřením, v prašném nebo chladném prostředí. Zevně se doporučuje Siddhalepa balm nebo oil.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Adhatoda vasica, Solanum xanthocarpum, Glycyrrhiza glabra, Mesua ferrea, Premna herbacea.

 

 

 

 

 


Ayur Elixir 15
Kadiraristha

Ájurvédský bylinný elixír 15 - doplněk stravy

Použití:
Kadirarishtha elixír se v ájurvédě tradičně užívá při dermatologickém ošetření ekzémů, kožních vyrážek a při veškerých kožních problémech. Podporuje samočisticí schopnosti organismu, čistí krev a zbavuje jí toxinů. Je výtečný při chudokrevnosti a pomáhá udržovat zdravou a hezkou pleť. Brání onemocnění sleziny. Elixír udržuji vaši krev čistou a je výtečnou prevencí proti všem kožním chorobám.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Pterocarpus santalinus, Woodfordia fruticosa, Mesua ferrea.

 

 

Ayur Elixir 16
Punarasawaya

Ájurvédský bylinný elixír 16 - doplněk stravy

Použití:
Punarasawaya je v ájurvédě tradičně užíván při podpoře jater, sleziny a ledvin. Elixír se doporučuje při natékání nohou a jiných částí těla. Je vhodný, pokud se zadržuje voda v těle. Napomáhá, udržuje játra a ledviny zdravé a je vhodnou prevencí. Je doporučován při problémech s játry nebo ledvinami. Tento elixír se nedoporučuje, pokud jsou játra a ledviny zničené působením alkoholu. Dodává životní sílu, zdraví a vitalitu.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Raphanus sativus, Solanum Surattense, Boerhavia diffusa, Tragia involucrate, Coscinium fenestratum.

 

 

 

 


Ayur Elixir 17
Asokarishtaya

Ájurvédský bylinný elixír 17 - doplněk stravy

Použití:
Asokarishtaya je elixír určen speciálně pro ženy. Podporuje dobrý zdravotní stav ženského organismu, posiluje dělohu a pomáhá při menstruačních obtížích, jako je nadměrné krvácení a bolest. Harmonizuje ženský organismus a vyrovnává hladinu hormonů. Používá se při problémech výtoků a zánětů dělohy a bolestech v podbřišku. Je výtečnou prevencí proti všem typům rakovin u žen. Bojuje proti oslabení a chřadnutí ženského organismu, které nastává v období menstruace. Asokaristaya zvyšuje obranyschopnost v imunitním systému u žen, pomáhá k otěhotnění a zkvalitňuje mléko v období kojení.
 

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Saraca indica, Cyperus rotundus, Nymphaea stehlata, Cuminum cyminum.

 


Ayur Elixir 18
Amurtharishta

Ájurvédský bylinný elixír 18 - doplněk stravy

Použití:
Amurtharishta pomáhá při kloubních otocích a revmatických artritidách. Posiluje klouby a podporuje jejich zdravou a přirozenou funkci. Používá se při veškerých bolestech a zánětech kloubů. Čistí krevní tok, obnovuje chuť k jídlu a kontroluje nadbytek cukru v krvi. Je výtečnou prevencí proti předčasnému stárnutí kloubů a podporuje bezproblémovou hybnost.

Doporučené dávkování:
2 polévkové lžíce 3 denně před hlavním jídlem.


Složení:
Aqua, Saccharum officinarum, Tinospora cordifolia, Tribulus terrestries, Aerva lanata, Trachyspermum roxburghianum, Stereospermum suaveolens.

ayur-elixir-8-draksharishta-220ml

ayur-elixir-9-ashwagandharishta-220ml